Przedstawiamy się!

  

 

 

   img 8276

 

 

 

Moja fascynacja hovawartami rozpoczęła się kilkanaście lat temu kiedy w rodzinnej miejscowości, na spacerze, zupelnie przypadkowo poznałam jednego z pierwszych przedstawicieli tej rasy w Polsce. Fascynacja była na tyle silna, iż wkrótce w moim domu pojawił się pierwszy hovawart, później kolejny, a obecnie towarzyszą mojej rodzinie przywiezona z Niemiec czarna podpalana suczka - Fajka, jej blond córka Ayo, czarny podpalany samiec Jagger Królewska Kraina oraz niedawno odzyskany czarny podpalany Astral Buz Moratus.

Decydując się na życie z psami, postanowiłam ich relacje ze mną oraz z moimi bliskimi, oprzeć na wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu, dobrym kontakcie oraz pozytywnym szkoleniu. Mam głębokie przekonanie, że pies nie może funkcjonować w rodzinie jedynie jako jej towarzysz, ale powinien czuć się użytecznym członkiem swojego stada.

Na tej stronie staram się podzielić swoją pasją, doświadczeniami i refleksjami na temat hovawartów, na temat szkolenia oraz hodowli. Przedstawiam obecnie towarzyszące nam psy, nie zapominając jednocześnie o Benderze i Crazy, którzy odeszli , ale zawsze pozostaną w naszych sercach.

Hovawarty, ktore tu przedstawiam prezentuja w pelni niemieckie pochodzenie, rodowodowo niosa niemieckie linie najstarszego klubu rasy RZV z ktorym wspolpracuje i ktorego jestem czlonkiem.

Na tej stronie znajdziecie wylacznie fakty oraz wszelkie dane dotyczace naszych psow, naszych dokonan, wspolnych sukcesow i porazek. Nie znajdziecie tu zas kontrowersyjnych tekstow szkalujacych konkurencje, nie traficie u nas na zaklamane, pelne samouwielbienia elaboraty i falszywe deklaracje, ktore nie pokrywaja sie z rzeczywistoscia.

 

Serdecznie zapraszam do zapoznania sie z moimi Moratusami  :)

 

 

                                                                            Katarzyna Stanke


       

img 5581