Archiwum nowości 2018

""""""""""""

8/9 grudnia 2018

Wystawy psów rasowych w Kassel z 34 hovkami i nareszcie udało nam się uzyskać oceny oraz opisy od sędziego, którego szczególnie szanuję czyli od Heiko Drechsler ( hodowla Ex Canis Lupus ). Jagger w championach doskonały z drugą lokatą, a Ayko bdb z czwartą lokatą za zbyt słabe rozjaśnienia na łopatkach. Opisy długie i piękne. W niedzielę Ayko nie była wystawiana, a Jagger otrzymał ocenę bdb z lokatą czwartą prawdopodobnie za zakręcony ogon w ruchu choć w opisie nie ma na ten temat żadnej adnotacji. Pani Schattling na przyszłość podziękujemy ;)
Za wspólną wyprawę, super handling i fajne towarzystwo wielkie dzięki Katarzyna Godlewska :)

heiko kass jj3

Tutaj przykład braku konsekwencji pani Schattling albo być może zwykłej niewiedzy. Pies z wadą ogona według wzorca hovawarta ( ogon zakręcony w ruchu oraz w statyce ) do dyskwalifikacji. Tymczasem otrzymuje ocenę bardzo dobrą!

 

rr rr6 rr1 rr2

 

""""""""""""

17/18 listopada 2018

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Poznań 2018 Sobota
Jagger Królewska Kraina w klasie championów 1/2, cwc, cacib, najlepszy dorosły pies i nominacja na Crufts 2019. Ayo Joyful Moratus 1/1 zloty medal, cwc. Jagger zamyka tym samym tytuł Grand Champion.
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Poznań 2018 Niedziela
Jagger Królewska Kraina w klasie championów 1/2, cwc, cacib, bos i Zwycięzca Polski 2018 zaś Ayo tym razem 2/2 srebrny medal. Wspaniały weekend :)
Bardzo dziękujemy Iwona Król Rożek i Kasia Godlewska :)

pozn4  kaska 

""""""""""""

8 pazdziernika 2018


Wczoraj na międzynarodowej wystawie w Rostocku Jagger Królewska Kraina otrzymał piąty i jednocześnie ostatni wymagany cac do niemieckiego championatu. Swoją przygodę z niemieckimi wystawami rozpoczeliśmy 4 lata temu w Berlinie gdzie sędzia Sigrid Darting Entenmann nagrodziła nas pierwszym cacem w klasie pośredniej. Do rywalizacji o niemiecki championat wróciliśmy po 4 latach przerwy. Pokazaliśmy się na dwóch, międzynarodowych wystawach w Hannover oraz Rostock. Tu kolejno oceniali nas sędziowie Lang, Kunze i Jatzak. Tak więc, jak mawiają wyjątkowo zarozumiali wystawiacze, oceniali nas specjaliści rasy ;)
Podsumowując zupełnie poważnie, warto chociaż raz, pokazać psa w ojczyznie rasy ze względu na szczegółowy opis od kompetentnego sędziego, który weryfikuje tylko rasę hovawart, nie inne. Polecam!


Jagger Królewska Kraina - Champion Niemiec VDHimg 1372 img 1411 

img 1628 jetox """"""""""""

8 września 2018

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Kołobrzeg ze stawką zaledwie pięciu hovków. Jagger Królewska Kraina z Cacibem i Zwycięstwem Rasy BOB. Najlepsze jednak co nas spotkało tego dnia miało miejsce nad morzem. Plażing, pływanie, panierka, gonitwy z ósemką psów, a pózniej błogie zmęczenie. Jaggerku dziękuje :)

Zdjęcia tylko z telefonu :)

dzwi dzwi1 

dzwi2 dzwi4 dzwi3 

""""""""""""

25 sierpnia/1 września 2018

Ambulatni Tabor w czeskim Jeseniku tym razem z udziałem Ayko i Skippera. Bardzo pracowity tydzień na ćwiczaku, towarzysko bez zarzutu, a wycieczka na Dolną Moravę wyborna ;)
Ayko zaliczyla egzamin posłuszeństwa ZZO1 zaś Skipper mocny socjal plus trochę zajęć na obronie sportowej. Bardzo dziękujemy za wszystko Pavel Markusek i Jarmila Sedlackova :)
Do zobaczenia za rok!


zzo zzo1 

zzo2 zzo3  

""""""""""""

8 sierpnia 2018


Dzisiaj swoje czwarte urodziny obchodzą A-Moratusy. Tradycyjnie, jak co roku, odwiedziła nas Bora i to ją mogliśmy wyściskać osobiście. Niech Wam Moratusy będzie równie dobrze jak dotychczas u boku swoich kochanych Ludzi :)
Do życzeń dołączają się mama Faja i siostra Ayko :)


img 1143 img 1199 

""""""""""""

4 sierpnia 2018


Bardzo dobre wieści dotarły do nas z Finalndii od Raila Nieminnen hodowla Hayaklause. Na fińskiej wystawie klubowej Tervakoski w klasie pośredniej, ponad 300 wystawianych hovawartów, pokazały się dzieci Jaggera KK. Psy oceniali sędziowie z klubów niemieckich, a w każdej klasie rywalizacja była licznie obsadzona. Orion oraz Oasis otrzymały lokaty 3 i 4 z ocenami doskonałymi. Doskonała była również Ofelia, a jedyny bardzo dobry Optimus. Cieszą więc wspaniałe wyniki Jaggerowego potomstwa, jesteśmy dumni ;)
Hayaklause gratulujemy tytułu Najlepszej Hodowli oraz pierwszej lokaty :)

Optimus NUO EH
Orion NUO ERI3./SA
Oasis NUO ERI4./sa,PN4.,V-SERT.
Ofelia NUO ERI

Na perwszym zdjęciu Hayklause Orion, na kolejnych Hayklause Oasis


orion oasis oasis1

 

""""""""""""

2 sierpnia 2018

W hodowli Orange Team pod Poznaniem na swój dom oczekuje jeszcze blond suczka. Szczenięta odchowywane są w doskonałych warunkach z ogromnym zaangażowaniem hodowcy czego mogłam doświadczyć podczas odwiedzin Orangów. Zainteresowanych szczeniakiem odsyłam na stronę hodowli:

http://www.orangeteam.com.pl/pl-pl/nowosci

""""""""""""

1 lipca 2018

Annual Trophy Show Hannover 2018
Sędzia Michael Kunze RZV
Jagger Królewska Kraina w klasie championów V1 czyli pierwszy i doskonały z podwójnym wnioskiem na championa Niemiec oraz rezerwowym Cacibem. Bardzo cieszy doskonała ocena od pana Kunze :)

" 6-letni czarny podpalany pies o średniej wielkości i mocnej budowie. Mocna głowa z pełnym zgryzem nożycowym. Ciemnobrązowe oczy. Uszy delikatnie tylnie osadzone, przylegające, prawidłowe. Jądra na miejscu. W statyce prawidłowe kątowania kończyn. W ruchu lekko wykręcony łokieć. Z tyłu zwarty. Wykazuje bardzo ładne, płynne oraz harmonijne ruchy po okręgu. Ciemnoczarny włos o prawidłowej długości i strukturze. Poprawny komplet znaczeń. Ogon o poprawnej anatomicznej budowie i długości zawinięty w ruchu. Bardzo pewne i przyjazne usposobienie. Doskonały "

 

kinze kinze2 kinze1


""""""""""""

30 czerwca 2018

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Hannover 2018
Sędzia Dieter Lang RZV
Jagger Królewska Kraina w klasie championów ocena V2 czyli doskonała plus rezerwowy wniosek na championa Niemiec, ale z wartością pełnego wniosku ;)

" 6-letni czarny podpalany pies o mocnej budowie, z mocną glową, pełnym zgryzem nożycowym, ciemnobrązowymi oczami. Uszy pod każdym względem poprawne. Porządana, bardzo dobra ciemna pigmentacja. Przednie oraz tylne kończyny wykazują prawidłowe kątowania. Harmonijna budowa ciała. Ogon o prawidłowej budowie oraz długości podczas ruchu noszony wysoko i w zagięciu. Płynny, ekspansywny ruch. Ciemnoczarny, błyszczący włos ze znaczeniami średniego blondu w każdym względzie odpowiada standardom. Jądra na miejscu. Przyjazne i pewne usposobienie "


Serdeczne podziękowania za zdjęcia dla Lucyna Dissarz i Izabela Maratos ;)


han han3 han2 

""""""""""""

12 maja 2018

Hard Dog Race Polska 2018/Zawiesiuchy Farma Makedonskich z udzialem naszej Watahy czyli 6 osob i 6 psow. Ekstremalny bieg terenowy o dlugosci 6km, z szesnastoma przeszkodami pokonalismy wszyscy. Naszej grupie pieknie zaliderowal Jagger ze swoim Panem, a Ayko ze mna ukonczyla bieg truchtem z czego jestem bardzo dumna ;)
Dziekuje grupie Markusek-team za wspolny bieg, swietna atmosfere i wsparcie. Bylo fantastycznie!
Widzimy sie w przyszlym roku ;)

wataha

""""""""""""

10 maja 2018

Dzis, z przychodni doktora Jacka Garncarza, dotarl do nas certyfikat badania oczu Skippera (Astral Buz Moratus).

Skipper, z wylaczeniem PHTVL grad1, jest wolny od  genetycznych chorob oczu. Oby jak najwiecej takich fajnych wiadomosci :)

skippo10

""""""""""""

30 kwietnia / 5 maja

Tegoroczna majowke spedzilismy pracowicie w czeskim Jeseniku. Pierwszy raz na placu pojawil sie Skipper. Zajecia z pozorantem, posluszenstwo i kwadraty sladowe sprawialy mu wyrazna przyjemnosc. Cala trojka naszych hovkow popracowala z pelnym zaangazowaniem. Bardzo jestem z tej pracy zadowolona. Na koniec obozu podjelismy pierwsza probe zaliczenia egzaminu FPR1, ale poleglismy. Zmeczenie wygralo. Postaramy sie chwycic byka za rogi jesienia ;)
Bardzo dziekujemy naszym wspolokatorom za swietne towarzystwo, a za zdjecia podzekowania dla Agnieszki R-s od Lucynki. Do zobaczenia za rok :)

Album foto:

https://photos.app.goo.gl/ebjzcKUlZC0Q4AJA3""""""""""""

8 kwietnia 2018

Kilka zdjec Skippera, który po dokladnym przebadaniu moze regularnie biegac ze swoim Panem i zuzywac nadmiar energii. Cwiczenia posluszenstwa sprawiaja chlopakowi rownie duzo frajdy. Nie ma to jak aktywne, psie zycie ;)

img 1009 img 0990 img 0968

img 1030 img 1041 img 1049

''''''''''''''''''''''

13 marca 2018

Skipper (Astral Buz Moratus) po przeswietleniu stawów w Klinice doktora Wasiatycza w Poznaniu. Wyniki z wpisem do rodowodu HD-A, ED 0/0 i OCD brak cech OCD. Przy okazji zwazony 35kg oraz zmierzony w klebie 68cm :)

""""""""""""

3 marca 2018

Na międzynarodowej wystawie psów rasowych w Zielonej Górze królowały duże, blond hovawarty. Jagger, jedyny tego dnia przedstawiciel czarnego podpalanego umaszczenia wśród chłopaków, zajął w klasie championów lokatę 2/2 z oceną doskonałą. W porównaniu z samcami z innych klas czeski sędzia Petr Rehanek przyznał Jaggerowi rezerwowy cacib. Za wspólną wycieczkę oraz za zdjęcia serdeczne podziękowania dla Katarzyny Rybkowsiej ;)

zielonag zielonag1 zielonag3 

""""""""""""

28 lutego/1 marca 2018

Fajka obchodzi swoje dziesiąte urodziny choć takie prawdziwe, trzecie będą za dwa lata. Mam nadzieję, że spędzimy je razem w równie dobrej kondycji, z tą samą energią i radością.

Fajeczko jesteś najbardziejsza!

img 0531 img 0445 img 0365

""""""""""""

15 lutego 2018

Jagger Królewska Kraina otrzymał dziś z laboratorium Laboklin własny odcisk łapy w postaci testu DNA. Certyfikat - Test Isag Dog 2006 Laboklin  :)))

""""""""""""

3 lutego 2018

I Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych o Cacib Bydgoszcz 2018 z udziałem Jaggera. Co prawda zaczeliśmy niefortunnym pomyleniem ringów, ale na szczęście sędzia był wyrozumiały i dopuścił nas do oceny. Trzymając się tezy klasyka "niewazne jak zaczynasz wazne jak kończysz" w rezultacie wróciliśmy do domu z dwoma złotymi medalami oraz piekną rozetą. Czeski sędzia Karel Horak przyznał Jaggerowi w klasie championów lokatę 1/1 z oceną doskonałą plus wniosek CWC, tytuł Best Dog oraz wniosek Cacib, a w porównaniu tytuł Zwycięzca Rasy BOB. Nasz cel wystawowy blisko coraz bliżej :)))
Dziękujemy ekipie WeLoveDogs za piękne zdjęcia ;)

we1   we2

""""""""""""

10 stycznia 2018

Kilka nowych zdjęć Skippera ( Astral Buz Moratus ). Korzystamy jak najwięcej ze wspólnego czasu i focimy ;)

img 0024 img 0038 img 0094

img 0199 img 0015  img 0216

img 0126 img 0180

""""""""""""

3 stycznia 2018

Poszukujemy odpowiedzialnego domu adopcyjnego dla rodowodowego Skippera ( Astral Buz Moratus ). Osoby zainteresowane adopcją psa prosimy o kontakt na pocztę: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej o Skipperze tutaj:

http://www.polska.hovawart.pl/index.php/sprzedaz-i-adopcje/psy-dorosle/1426-rasowy-hovek-skipper-czeka-na-dom


https://www.facebook.com/hovawarty/posts/845052562341584img 9754 img 9834 img 9787""""""""""""

2 stycznia 2018

Astral Buz Moratus ( Skipper ) został przebadany w kierunku mielopatii zwyrodnieniowej DM. Test genetyczny wykonany w Laboklin Polska brzmi wolny N/N :)

""""""""""""

1 stycznia 2018


Początek roku zaczynamy wiadomością z Belgii gdzie w hodowli Bagginnsa Hovawarts urodziło się dziewięcioro czarnych podpalanych dzieci Ishany des Trois Petits Diables &Jaggera Królewska Kraina. Mama i maluchy czują się dobrze. Ishanie życzymy duzo sił, pełnego baru mlecznego, a szczeniakom żeby zdrowo rosły i znalazły swoich ludzi ;)

ishanajagger