Moratus

Przedstawiamy się!

  

 

 

   img 8276

 

 

 

Moja fascynacja hovawartami rozpoczęła się kilkanaście lat temu kiedy w rodzinnej miejscowości, na przypadkowym spacerze, poznałam jednego z pierwszych przedstawicieli tej rasy w Polsce. Fascynacja była na tyle silna, iż wkrótce w moim domu pojawił się pierwszy hovawart, później kolejny, a obecnie towarzyszą mojej rodzinie przywiezona z Niemiec czarna podpalana suczka - Fajka, jej blond córka Ayo oraz czarny podpalany samiec Jagger Królewska Kraina.

Decydując się na życie z psami, postanowiłam ich relacje ze mną oraz z moimi bliskimi, oprzeć na wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu, dobrym kontakcie oraz pozytywnym szkoleniu. Mam głębokie przekonanie, że pies nie może funkcjonować w rodzinie jedynie jako jej towarzysz, ale powinien czuć się użytecznym członkiem swojego stada.

Na tej stronie staram się podzielić swoją pasją, doświadczeniami i refleksjami na temat hovawartów, szkolenia oraz hodowli. Przedstawiam obecnie towarzyszące nam psy, nie zapominając jednocześnie o Benderze i Crazy, którzy odeszli , ale zawsze pozostaną w naszych sercach.

 

                                                                                                               Katarzyna Stanke       

img 5581