Nowości

""""""""""""

16 listopada 2019


Z przyjemnością ogłaszam, że dziś na placu ZKwP w Bydgoszczy Ayo i ja zdałyśmy egzamin PT2. Nasza punktacja 198/200, ocena doskonała, medal złoty. Ayo jak zwykle mnie nie zawiodła, a ja nie zawaliłam jej ćwiczeń. Teraz możemy przyczaić się do trójeczki :)

Za przygotowanie dziękuję Szkole Markusek Team Pavel Markusek, a za dzisiejsze wsparcie mojej starej ekipie agilitowej z Bydgoszczy. Magda Domańska i Ewa Grzeca jesteście wspaniałe!
""""""""""""

12 pazdziernika 2019

 

Hard Dog Race Wild w miejscowości Eger Węgry z udziałem naszych chłopaków. Terenowy bieg o długości trasy 13 km z dwudziestoma przeszkodami w debiucie pokonał Skipper czyli Astral Buz Moratus wraz ze swoim panem. W tym trudnym biegu towarzyszył im maliniak Cairo z Pavlem Markuskiem. Całej sportowej czwórce serdecznie gratulujemy!
race  race2 

  

 

""""""""""""

 

15 września 2019

 

Poczta Polska nas rozpieszcza ;)

Z FCI dotarł do nas dyplom Interchampiona czym możemy się próznie 'podelektować'. Czekamy jeszcze na potwierdzenie caciba z Holandii aby domknąć liczbę 10 wniosków na międzynarodowego championa w dorobku Jaggera. 
Serdecznie dziękuję Iwonie Król Rożek hodowla Królewska Kraina za powierzenie mi psa, który niejednemu skradł serce i niejednego zdenerwował. Kasi Godlewskiej hodowla z Krainy Zabek dziękuję za profesjonalny handling i zaangażowanie. Bez Was dziewczyny pewnie nie doszlibyśmy tak daleko  :):):)

 


inter 

 

 

""""""""""""

10 wrzesień 2019

 

Bardzo ważny dokument dotarł do nas w ubiegłym miesiącu, ale dopiero teraz możemy się nim pochwalić. To jest coś wyjątkowego, coś co wyróżnia Jaggera na krajowym podwórku ;)
Zertyfikat plus dyplom potwierdzający niemiecki Championat Klubu RZV to dla nas powód do dużej dumy. Jagger zdobył go u sędziów specjalistów rasy, którzy sędziują wyłącznie rasę hovawart, posiadają wieloletni dorobek sędziowski oraz hodowlany. 
Klubowy Champion Niemiec to dla nas prestiżowy tytuł tym bardziej, że nie jest to jakiś tam klub tylko najważniejszy dla rasy ;)
Dodatkowy bonus to uwiecznienie tytułu wraz ze zdjęciem Jaggera w miesięczniku klubowym "Der Hovawart"
rzvch  rzv1ch 

 

""""""""""""

24 sierpień / 1 wrzesień 2019


Jak co roku koniec lata spędziliśmy w czeskim Jeseniku na obozie szkoleniowym z Pavlem Markuskiem. Dopisała nam dobra aura i wyśmienite towarzystwo. Dziękujemy Jarmila i Pavel za super wakacje :) 
Nie ma co dużo pisać, wszystko widac na zdjęciach. Miłego oglądania :)

 

 

https://photos.app.goo.gl/jSLEU7bDpPSzwoNp6""""""""""""

8/9 sierpnia 2019

 

Miota A-Moratus kończy 5 lat. Serdeczne życzenia urodzinowe dla całej dziewiątki. Niech Wam kochane Moratusy wiedzie się radośnie i aktywnie przez kolejne piątki ;)
Z kolei 7 lat kończy nasz miodny Uszatek Jagger Królewska Kraina. Łapa dla Was moje hovawarty :)

0c5a2749  

 

 

""""""""""""

30 czerwca 2019

Klubowa Wystawa Hovawartów RZV/ Clubsiegerschau Langendorf 2019. Sędziowie - Kirsten Wesche RZV Niemcy, Eva Preisinger RZV Niemcy, Elisabeth Kapsch Hovawart Klub Austria. Jagger Królewska Kraina wychodzi z klasy z oceną doskonałą, a w finałach oceniany jednocześnie przez trzy wyżej wymienione panie, wygrywa z bardzo utytułowanym konkurentem. Jagger otrzymuje więc kolejny wniosek na championa Klubu oraz Niemiec ;)

W tym roku na Clubsiegerschau zgłoszono 100 hovawartów, a my pokazywaliśmy się w klasie championów, w grupie hodowlanej Królewska Kraina oraz w prezentacji reproduktorów. Z Langendorf wywozimy jak najlepsze wrażenia, pozytywne emocje i niezapomniane chwile z Kasią, Hanią, Iwoną. Serdecznie Wam dziękuję dziewczyny za ekstremalną wyprawę jednocześnie gratulując doskonałych i bardzo dobrych wyników oraz pięknych prezentacji swoich suk. 
Było magicznie ;)

 

 

 

Pełne wyniki:

https://www.sued.hovawart.org/index.php/ausstellung/berichteveranstaltungen/1595-clubsiegerschau-langendorf-2019-ergenisse.html

 

 

cs7 cs8 grup  

 

 

""""""""""""

23 czerwca 2019

 

Na Międzynarodowej Wystawie o Cacib w Szczecinie, u sędziego z Serbii, nasza Ayo Joyful Moratus otrzymała ocenę doskonałą, CWC oraz w porównaniu rezerwowy Cacib. Bardzo nam miło choć moje bieganie ciągle kontuzjowane ;)
Jedyne co smuci to mała hovawarcia frekwencja. No, ale w ostateczności lepsze te 6 hovków niż 1 przyjezdny na przykład w Belgii ;)

Niestety, nie mamy żadnego zdjęcia z tej wystawy ;)

 

""""""""""""

16 czerwca 2019

 

Do sędziów specjalistów jezdzimy z chęcią, nie mozna zaprzeczyć, więc daliśmy się namówić na szaloną wyprawę do Austrii oraz Czech. Wystawy różne, ale lokaty zbliżone, obie oceny doskonałe. Zaczynając od końca - European Dog Show Wels Austria, sędzia RZV Sigrid Darting Entenmann (DE) i Jagger z oceną doskonałą, lokatą drugą, rezerwowym Cacem i rezerwowym Cacibem. Jagger, jak przystało na Intera, startował w klasie championów, a nie koniunkturalnie w otwartej. My sie konkurencji z klasy championów nie boimy :)))

Można rzec Jagger Królewska Kraina Vice Zwycięzcą Europy 2019 ;)

Klubowa Wystawa Hovawartów Praga Czeska Republika, 71 hovawartów, sędzia Tapio Eerola (FI) i tutaj Jagger doskonały na lokacie trzeciej. Pierwszy raz poddaliśmy się ocenie u tego sędziego o którym slyszałam sporo dobrego. Było warto, mamy piękny opis, same pozytywne wrażenia. Ogromne podziękowania i gratulacje dla Kasi Godlewskiej oraz Kasi Rybkowskiej. Dziewczyny, byłyście niesamowite, dałyście nam dużo radości :) 

 

 

kas1 kas  

 

Ogromnie dziękuję Pavlowi Markuskowi za tłumaczenie z języka czeskiego karty oceny Jaggera z wystawy klubowej w Pradze:

"Pies praktycznie w wieku 7 lat, mocnego typu z mocną głową. Bardzo ciemne oczy, uszy i zgryz prawidłowe. Mocna, głęboka klatka piersiowa. Mocny kościec, doskonałe kątowania przodu i tyłu. Lekko wydłużony w odcinku lędzwiowym. Doskonały kolor sierści oraz podpalań. Doskonały, płynny ruch. Ogon w ruchu lekko zakręcony"

                                                                             sędzia Tapio Eerola
''''''''''''''''''''''''

26 maja 2019 

 

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych o Cacib Neumunster Niemcy. Jagger u sędzi specjalisty rasy Kirsten Wesche, w stawce 18 hovków, otrzymuje kolejny niemiecki Cacib. W porównaniu wygrywa ze swoją przyjaciółką Karou z Krainy Żabek i swoją handlerką Kasią uzyskując tytuł Zwycięzca Rasy BOB. Kasiu, wybacz ;))) W ten sposób Jagger zamyka klubowy championat mogąc się jednocześnie pochwalić podwójnym Championatem Niemiec - VDH i RZV. Właściwie w tym momencie nasza droga wystawowa się kończy. Zrealizowaliśmy marzenia, zdobyliśmy tytuły, kilka championatów. Osiągneliśmy cel  ;)

 

Link do wyników:


https://www.nord-nordost.hovawart.org/index.php/landesgruppe/aktuellesnew/119-aktuelles/685-2019-05-28-19-38-23.html

 

 

 

""""""""""""

19 maja 2019

 

Co to była za wyprawa ;)

Po dwóch wystawach, wraz z naszymi współtowarzyszkami podróży Hanią i Flo, dotarłyśmy do Berlina. Tutaj Hania i Florentyna przeszły brawurowo NZB - przegląd eksterieru oraz charakteru RZV dla bardzo młodych psów. Na plac Klubu Hovawart RZV Berlin Frohnau dojechało aż 9 polskich hovawartów i był to z pewnością szczególny, polski dzień. Psy oceniała sędzia specjalista Kirtsen Wesche z pomocą Marco Mummeshol. Dziękuje polskiej grupie za wspaniałą atmosferę, a chętnych do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia zapraszam serdecznie do albumu foto.


 

https://photos.google.com/share/AF1QipMEYMoMiPp75-CNi4d7i0fsBsSohEn4lGyp4YpvcnwJtC3gsnzEpvlUBIF6YAA4Jg?fbclid=IwAR3MRyROkBActLZYPEKWgYSlWy-zURzzmHYBAgP7r_sy1CeSP1SRjuOqSys&key=SGVZV2hLLUdRQXp2TDV3YVRUX19ZM2ZFblB0emFB

 

 

""""""""""""

17 i 18 maja 2019

 

Najbardziej prestiżowa, niemiecka wystawa psów rasowych VDH Europasieger Dortmund 2019.
Nasz Jagger Królewska Kraina, wystawiany przez Kasię Godlewską w stawce 4 championów zajmuje 1 lokatę, a następnie wygrywa porównanie o najlepszego psa w rasie BOS z wnioskiem na międzynarodowego championa Cacib, podwójnym Cacem i tytułem VDH Europasieger 2019.  W tym dniu na ringu wystawowym konkurowało ze sobą 31 hovawartów, które oceniała sędzia Klubu RZV/VDH Sigrid Darting-Entenmann.
Kolejna wystawa międzynarodowa w Dortmundzie Fruhjarssieger Ausstellung 2019 i nasza obecność w tej samej stawce championów, ale u sędziego Michaela Kunze, przynosi Kasi i Jaggerowi medal brązowy z lokatą 3/4 oraz oceną doskonałą. Tym razem po ringu biegały 24 hovawarty.

Kasiu i Jeto jesteście niesamowici, dziekuję :)
Współuczestniczkom dalekiej wyprawy do Dortmund ( Hance, Kasi i Dorocie ) gratulujemy doskonałych wyników i jednocześnie dziękujemy za świetną atmosferę. To był nasz czas ;)


Oficjalne wyniki i kilka zdjęć poniżej:

 

https://www.nrw.hovawart.org/index.php/ausstellung/ausstellungergebnisseberichte/893-vdheuropasiegerausstellungdortmund.html


dort dort1

dort5 dort3

 

 

"'""""""""""""

7 kwietnia 2019

W hodowli Królewska Kraina w Mosinie czeka na swoich ludzi czarny podpalany pies. Haker, bo takie nosi imię ten chłopak, czeka na aktywnego przewodnika. Haker chodzi na ćwiczak, zna podstawowe komendy, jest socjalnym psem z niemiecko-fińskim pochodzeniem. Haker nie ma problemu z nawiązywaniem kontaktów z człowiekiem oraz innymi psami. Bardzo wesoły i pełen chęci do zabawy hovek. Osobom zainteresowanym Hakerem polecam kontakt telefoniczny do hodowcy 605448090 :)
haker

 

 

""""""""""""

22/24 marca 2019

 

Pierwszy sportowy weekend i od razu w Jeseniku. Tym razem na ćwiczaku popisywali się Ayo oraz Skipper. Niestety, ten ostatni nie załapał sie na zdjęcia zaś za Ayko podziękowania dla Soni Brezinova. Do zobaczenia latem, już nie możemy się doczekać ;)

hak 1742 hak 1751

 

""""""""""""

3 marca 2019


Dwa hovawarcie serca przebadane dzisiaj w Zielonej Górze u specjalisty kardiologa pani prof. dr hab. Urszuli Pasławskiej z Uniwerystetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jagger i Ayo znakomicie znieśli długie badanie, mają zdrowe, silne serca co potwierdzone zostało certyfikatami. Bardzo miły dzień :)"Dwa serduszka, cztery oczy łojojoj"

 

img 2748 img 2795

 

""""""""""""

28 lutego / 1 marca 2019

 

Fajka - Fayenne vom Pfarrhof właśnie ukończyła 11 lat. Cieszymy się sobą, forma dopisuje, a uśmiech nie schodzi z pyszczka mojej seniorki  :)

 

Fajutko I love you :)))

 

img 3357 img 3388

img 3317 img 3333

 

""""""""""""

20 lutego 2019

A dziś niespodzianka ;)
Tak więc niemiecki championat VDH Jaggera Królewska Kraina potwierdzony papierem :)vdh cham vdh1 

 

""""""""""""

18 lutego 2019

Miot A Moratus wreszcie podsumowany. Tabela miotu tutaj i na podstronie miotu. Serdecznie dziękuję właścicielom Moratusów za dotychczasową współpracę i liczę na więcej :)

 

tabela foto

 

 

""""""""""""

26/27 stycznia 2019

 

Rok 2019 rozpoczynamy sukcesem Jaggera Królewska Kraina, który na dwóch międzynarodowych wystawach w Kownie, u sędzi z Litwy oraz ze Słowenii, otrzymał dwukrotnie zwycięstwo rasy BOB, dwukrotnie CACIB oraz 2x CAC. Automatycznie Jagger został Championem Litwy i Zwycięzcą Kowna 2019. 
Miło mi też poinformować, ze dotarliśmy do celu i zakończyliśmy Interchampionat C.I.E. FCI.  Uzyskanie wymaganej ilości wniosków do tytuł Intera zajęło nam rok i raczej nie należało do trudnych wyzwań ;)
Za wspólną wyprawę w środku zimy, za profesjonalny handling, za świetne towarzystwo i zimną głowę za kierownicą bardzo dziękuję Kasi Godlewskiej  :)
jet kaunas kasia i jet

kaunas my kaunas 

 

 

Jagger Królewska Kraina

Więcej…